SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

 

Prezentacja          

SPOTKANIE Z POZRÓŻNIKIEM

   Prezentacja interaktywna jest to niecodzienne spotkanie uczniów z podróżnikiem absolwentem IGNATIANUM w Krakowie Karolem Kleszykiem, który od 5 lat organizuje ekstremalne wyprawy. Połączenie takich elementów jak: slajdy z egzotycznych krajów, ciekawostki geograficzne, historie z podróży, eksperymenty i doświadczenia wykonywane przez uczniów, ćwiczenia ruchowe, pozwalają trwale szybciej przyswoić wiedzę przekazaną w czasie spotkania.

    

   Bez tego spotkania uczniowie nie dowiedzą się jak pozyskać wodę na pustyni, nie nauczą się robić kompas z igły, nie dowiedzą się jak przeżyć w temperaturze -30 C bez namiotu, nie zobaczą filmu jak niewidomy Paweł jedzie na tandemie ponad 1000 km rzez kraje Ameryki Południowej i wspina się na 5800 m n.p.m., nie dotkną przedmiotów tj.: snajperski ogrzewacz, nie odpalą wynalazku i poczują ciepła jakie daje Kelly Ketel.


  •    Zaraz po wejściu do sali, gdzie odbywa się prezentacja uczeń jest zaciekawiony niezwykłymi przedmiotami znajdującymi się na stoliku, które pozwalają przeżyć w ekstremalnych warunkach. Za chwilę sam będzie mógł nauczyć się jak robić filtr do wody, rozpalać ogień krzesiwem, jak opatrywać rany. Uczeń po tym spotkaniu zacznie nabierać pewności siebie, będzie miał chęć poznawania świata, przestanie bać się odległych zakątków świata, innych kultur, wzbogaci swoją wiedzę o Kirgistanie, Mongolii, Boliwii, Chile, Argentynie, Peru.

 

Jak zarezerwować termin spotkania? Tel. 517 897 340, e-mail: wyprawyrowerem@gmail.com

Jaki jest cel projektu?

Zapoznanie uczniów:

  • z tematyką integracji i akceptacji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie

  • z kulturą i przyrodą egzotycznych państw i ludzi w nich mieszkających

  • z podstawami survivalu

  • z wybranymi sposobami samoobrony

  • z metodami pierwszej pomocy

     

Byliśmy  m.inn. w miejscach takich jak: