Cel wyprawy:

wjazd na tandemie z niewidomym Pawłem na najwyższy podjazd Świata

Aucanquilcha 6176m n.p.m.

eksploracja najsuchszej pustyni świata – Atacamy

 
 

Idea wyprawy:

Podczas jednego z wypadów w góry, Paweł zapytał mnie, „Dziku a może coś wyżej byśmy kiedyś poszli? Dobra „Pawlo””, ale na rowerze! powiedziałem” W taki sposób zrodził się pomysł wjazdu na tandemie na najwyższy podjazd rowerowy na świecie jakim jest Aucanquilcha. Na rowerze górskim pojedzie z nami Szymon „Cesar”, mój przyjaciel.

Ta ekstremalna wyprawa będzie miała na celu pokazanie ludziom, że niewidomy człowiek może przekraczać własne bariery i wspinać się na wyżyny swoich możliwości i marzeń. Chcemy pokazać, że niepełnosprawność nie zamyka drzwi na świat, lecz może stać się siłą napędową do realizowania własnych celów życiowych. Naszym przesłaniem wyprawy będzie pokazanie każdemu człowiekowi, że dzięki połączeniu wspólnych sił i pasji jesteśmy w stanie pokonać wszystko w życiu!

Niepełnosprawność nie stanowi bariery!

 

Trasa wyprawy rowerowej Andy 2011 - www.wyprawyrowerem.pl


Uczestnicy wyprawy:

Paweł Król – Pawlo

Entuzjasta, pasjonata, „człowiek ze stali”. Uśmiech na twarzy i dobre serce są jego atrybutami. Niewidomy student drugiego roku filologii hiszpańskiej na UP w Krakowie. Zainteresowania: sport, nauka języków obcych, słuchanie książek, piesze wędrówki górskie. Od kilku lat trenuje sztuki walki tj. karate tradycyjne, brazylijskie Jiu-Jitsu i Judo. Dzięki intensywnym codziennym treningom wypracował dobrą wytrzymałość kondycyjną.

Szymon Świrta – Cesar

Obecnie student VI roku wydziału lekarskiego CMUJ. V rok spędził w Santiago de Compostela w ramach wymiany międzynarodowej programu Erasmus. Ukończył kurs pierwszej pomocy. Zainteresowania: chemia(w czasie studiów medycznych studiował równolegle chemię), farmakologia oraz niemedyczne: literatura fantastyczna, podróże piesze i rowerowe, turystyka górska, tenis. Funkcja w czasie wyprawy: pomoc medyczna i tłumacz.

Karol Kleszyk – Dzik

Student WSFP Ignatianum w Krakowie, którego pasją są wyprawy rowerowe, wędrówki górskie i karate tradycyjne. Jest współzałożycielem komórki Caritasu „Ekstremali pomagają” gdzie z grupą wolontariuszy organizuje wypady w góry z niepełnosprawnymi. Jazda na rowerze nakręca go pozytywnie do życia i daje mu siłę przebicia w realizacji swoich planów. Razem z kompanami przejechali tysiące kilometrów. W lipcu 2010 przejechał w 17 dni z kolegą 1600 km przez pustynię Gobi w Mongolii.

Nie ukrywam, że pomocne w naszych planach byłoby wsparcie sponsorskie. Poszukukujemy firm, które chciałyby zareklamować swoje produkty, usługi czy markę w sposób efektowny, ale też niebanalny. Ta ekstremalna wyprawa daje taką możliwość!

Karol Kleszyk

Hasło wyprawy „Przekraczamy bariery – trzech Kozaków dwa rowery

Oferta dla sponsorów wyprawy a Andy